پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
اخبار مهم:
قابل توجه معاونين محترم آموزش متوسطه و روساي محترم اداره فني و حرفه‌اي و كاردانش

با عنايت به مصوبه نهصد و بيست و ششمين جلسه شوراي عالي آموزش و پرورش در خصوص جدول برنامه درسي دوره دوم متوسطه، بنابر نامه سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي به شماره 12253 مورخ 7/6/96، نحوه اجراي دروس كاربرد فناوري‌هاي نوين و مديريت توليد در شاخه فني و حرفه‌اي به تفكيك رشته به منظور برنامه ريزي در هنرستان‌هاي فني و حرفه‌اي اعلام مي‌ شود.

نامه مذکور از طریق فایل ‍‍پیوست قابل دسترسی می باشد.

قابل توجه معاونین محترم آموزش متوسطه و رؤسای محترم ادارات فنی و حرفه ای و کاردانش

به اطلاع می رساند: بر اساس نامه شماره 120/80182 دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش، جدول مواد درسی شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش در جلسه 946 شورایعالی آموزش و پرورش مطرح گردید و درس تارخ معاصر در پایه یازدهم و علوم اجتماعی در پایه دوازدهم شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش ارائه می گردد. متن نامه مذکور از طریق لینک زیر قابل دسترسی می باشد.

ابلاغ جابجايي دروس تاريخ معاصر و علوم اجتماعي

قابل توجه معاونين محترم آموزش متوسطه
پيرو اطلاعيه آموزشي شماره 7 دفتر آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در خصوص ثبت نمرات نمرات شاخه فني و حرفه‌اي، با توجه به نامه‌هاي مركز برنامه‌ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات به شماره 180/45587 مورخ 1396/3/24 و 180/54886 مورخ 1396/4/10 ، اعلام مي‌شود :

پيرو اطلاعيه آموزشي شماره 7 دفتر آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در خصوص ثبت نمرات نمرات شاخه فني و حرفه‌اي، با توجه به نامه‌هاي مركز برنامه‌ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات به شماره 180/45587 مورخ 1396/3/24 و 180/54886 مورخ 1396/4/10 ، اعلام مي‌شود همه دروس عمومي، پايه و شايستگي‌هاي فني و غيرفني اين شاخه در سامانه سناد ثبت مي‌گردد كه بخشنامه آن نيز در دست تدوين بوده و متعاقبا به ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ مي‌ گردد.

شايان ذكر است امكان صدور كارنامه در سامانه سناد فراهم گرديده است

نامه مذکور از طریق لینک زیر قابل دسترسی می باشد.

نامه مرکز نیروی انسانی

قابل توجه رؤساي محترم ادارت آموزش هاي فني و حرفه اي و كاردانش

بديهي است در صورت عدم ارسال نامه مجوز فعاليت اينگونه هنرستانها براي سال تحصيلي 97-1396 در سامانه سناد لغو مي گردد .

لازم به ذكر است در خصوص تمديد مجوز رشته تربيت بدني تكميل و ارسال فايل مربوطه که از طریق لیبنک زیر قابل دسترسی است، تا تاريخ فوق الذكر الزامي مي باشد .

تربیت بدنی

قابل توجه رؤسای محترم ادارات فنی و حرفه ای و کاردانش

پیرو اطلاعیه آموزشی شماره 7 در خصوص ثبت نمرات دروس عمومی و پایه شاخه فنی و حرفه ای در سامانه سناد اعلام می شود؛ با توجه به برنامه ریزی ها و پیگیری های دفتر آموزش های فنی و حرفه ای ، دروس عمومی و پایه در سامانه سناد فعال گردید و امکان ثبت نمرات در همان صفحه ورود نمرات شایستگی فراهم شد.

از اینرو ضروری است مدیران هنرستان ها در اسرع وقت نسبت به ثبت همه نمرات شاخه فنی و حرفه ای در این سامانه اقدام نمایند و از ثبت نمره در سیستم دانا خودداری شود.

شایان ذکر است صدور کارنامه نیز در اسرع وقت در سامانه سناد فعال می شود.

قابل توجه معاونین محترم آموزش متوسطه

به زودی امکان ثبت نمرات دروس پایه و عمومی نیز در سامانه سناد فراهم می شود

با توجه به اجرای شیوه نامه ارزشیابی دروس شایستگی های فنی و غیرفنی (بخشنامه شماره 211482 مورخ 1395/11/30) ثبت نمرات این دروس شاخه فنی و حرفه ای در سامانه سناد انجام شد. با عنایت به ضرورت یکپارچه شدن نتایج ارزشیابی تحصیلی در این شاخه و پیرو برنامه ریزی های انجام شده و هماهنگی های صورت پذیرفته با مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات و مرکز سنجش آموزش و پرورش، مقرر گردید بر اساس نامه شماره 180/45587 همه دروس عمومی و پایه این شاخه(ازجمله تمامی دروس تخصصی رشته های نقشه کشی معماری، نقاشی، گرافیک، نمایش، سینما و موسیقی) همانند دروس شایستگی در سامانه سناد ثبت شود و کارنامه موقت نیز در همین سامانه صادر گردد.

قابل توجه معاونین محترم آموزش متوسطه و رؤسای محترم ادارات آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و کاردانش

با آرزوي قبولي طاعات وعبادات ،ضمن تقدير وتشكر اززحمات همه همكاران محترم و دست اندركاران برگزاري مرحله هنرستاني، منطقه اي و استاني هجدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي، نتايج داوري اين دوره از جشنواره اعلام گرديد.

نتايج داوری مرحله اول کشوری هجدهمین جشنواره هنرهای تجسمی از طريق لینک زیر قابل دسترسي مي باشد.

نتایج هجدهمین جشنواره هنرهای تجسمی

قابل توجه روساي محترم اداره فني و حرفه اي و كاردانش

به اطلاع رؤساي محترم ادارات فني و حرفه اي و كاردانش و شركت كنندگان در هجدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي (‌هنرآموز، هنرجو، داور و ناظر‌) مي‌رساند در نظر است براي اولين بار، همزمان با برگزاري نمايشگاه آثار برگزيده هنرجويان و هنرآموزان، بازارچه اي براي فروش محصولات ارايه شده در نمايشگاه راه اندازي شود.

در اين بازارچه محصولات زير به فروش خواهند رسيد :

  1. آثار ارائه شده در نمايشگاه ( در صورت موافقت خالق اثر) .
  2. مشابه آثار ارائه شده در نمايشگاه ( هنرجويانو هنرآموزان فرصت دارند نسخه اي ديگر از آثار خود را تهيه و براي فروش ارائه كنند ) .
  3. آثار برگزيده و منتخب استان ها در اين دوره از جشنواره كه به مرحله كشوري راه نيافته اند اما آماده ارائه براي فروش هستند .

اين آثار مي بايست همراه با آثار ارسالي براي نمايشگاه جشنواره به استان خراسان شمالي ارسال شوند .

اطلاعيه نحوه قرارداد و توزيع كتابهاي درسي شاخه فني وحرفه اي درسال تحصيلي97-96

لازم به يادآوري است مواردمطرح شده درخصوص عقدقراردادو..... منافاتي باثبت نام اينترنتي نداشته وتوزيع كتاب براين اساس (ثبت نام اينترنتي) خواهدبود.

قابل توجه معاونين محترم آموزش متوسطه

يرو بخشنامه شماره 400/211482 مورخ 1395/11/30 در خصوص بند هشت شيوه ‏نامه نحوه ارزشيابي دروس شايستگي‌‏هاي فني و غيرفني شاخه‌هاي‏ فني و حرفه‌اي و كاردانش به اطلاع مي‏رساند:

پيرو بخشنامه شماره 400/211482 مورخ 1395/11/30 در خصوص بند هشت شيوه ‏نامه نحوه ارزشيابي دروس شايستگي‌‏هاي فني و غيرفني شاخه‌هاي‏ فني و حرفه‌اي و كاردانش به اطلاع مي‏رساند سامانه سناد براي ثبت نمرات ارزشيابي دروس مذكور انتخاب شده است.

به همين منظور تمامي پودمانهاي(فصل‌هاي) دروس شايستگي‏‌هاي فني و غيرفني پايه دهم شامل: الزامات محيط كار، درس مشترك گروه، دانش فني پايه رشته‏‌ها و دو كارگاه هشت ساعته يك و دو در اين سامانه بارگزاري شده است و آماده بهره‌برداري مي‌باشد.

لذا ضروري است تمامي هنرستان‏‌هاي فني و حرفه‏‌اي با مراجعه به سامانه سناد نسبت به ثبت نمرات فصل‏‌ها (پودمان‌‏ها) در سامانه مذكور حداكثر تا تاريخ 1396/3/20 اقدام نمايند.

جهت آشنايي با روند ثبت نمرات، فايل‏هاي آموزشي ذيل را دانلود فرماييد.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه