پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: ITztQNEz      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۹ ۲۱:۲۴:۲۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۶۵
مدير كل دفتر آموزشهاي فني و حرفه اي وزارت آموزش و پرورش در شیراز:

اشتغال به تحصیل بيش از 17 درصد دانش آموزان پايه دهم در هنرستانهاي فني و حرفه اي کشور

مدير كل دفتر آموزشهاي فني و حرفه اي وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اينكه امسال بيش از 17 درصد دانش آموزان پايه دهم در هنرستانهاي فني و حرفه اي تحصيل مي كنند گفت: اين دانش آموزان در 41 رشته و در چهار زمينه صنعت، خدمات، كشاورزي و هنر تحصيل خواهند كرد.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، دكتر محسن حسيني مقدم در جمع مديران هنرستانهاي فني و حرفه اي نواحي شيراز و مناطق همجوار گفت: در نظام جديد آموزش هنرستانها 5 رشته جديد مكاترونيك، حمل و نقل، فتوگرافيك، توليد برنامه هاي تلويزيوني و معماري داخلي ايجاد و به جذب هنرجو اقدام شده است.

حسيني مقدم گفت: در استخدام و جذب نيروي انساني نيز در سال گذشته از مجموع 5000 نفر نيرويي كه در آموزش و پرورش استخدام شده اند 1800 نفر براي هنرستانها در سمت هاي هنر آموز و استادكاري بوده اند كه از مهر 95 مشغول به كار شده اند.

وي افزود: در جذب و استخدام سال جاري نيز از بين ده هزار نفر نيرويي كه قرار است جذب شوند 1100 نفر به هنرستانها اختصاص داده شده است.

مديركل دفتر آموزشهاي فني و حرفه اي وزارت آموزش و پرورش يادآور شد: امسال 34 ميليارد تومان براي تجهيز هنرستانها پيشبيني شده است كه انشاءالله در صورت تخصيص اين اعتبار و در كنار اعتبار 2 درصد عوارض حاصل از فروش گاز مي توان بخشي از نيازهاي تجهيزاتي هنرستانها را تامين نمود.

وي با بيان اينكه ارتقاي ميانگين معدل هنرجويان در امتحانات نهايي نسبت به سال گذشته از موفقيت هاي فني و حرفه اي بوده است. افزود:اجراي برنامه آموزش همراه با توليد كه سبب مي شود هنرجويان با چرخه آموزش ، توليد، بازاريابي و فروش آشنا شده و از محل در آمدهاي حاصله هنرستان، هنرآموزو هنرجو منتفع شوند.

ارتقاي سطح ايمني و بهداشت هنرستانها بخصوص هنرستانهايي كه كارگاههاي پر خطر دارند

وي با بيان اينكه در حال حاضر قريب به  هفت هزار هنرستان پسرانه و دخترانه در سطح كشور وجود دارد، گفت: از اين تعداد حدود 3000 هنرستان فني و حرفه اي و 4000 هنرستان ديگر در شاخه كاردانش مشغول به آموزش مهارتهاي فني و حفه اي و كاردانش به هنرجويان در سطح كشورهستند.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه