پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: ttsbaCHf      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۲۲:۱۰:۲۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۴۹۲

مدیرکل دفتر آموزش‎های فنی و حرفه ای آموزش و پرورش در نخستین گردهمایی مدیران هنرستان‎های علوم و فنون دریایی

مدیر کل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای خواستار توجه بیشتر ارگان‎های دریایی به هنرستان‎های دریایی شد و گفت: از ارگان‎های دریایی می‎خواهیم که نیاز و انتظارات خود از هنرستان‎های دریایی را به ما اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار مارین تایمز، دکتر حسینی مقدم امروز سه شنبه در نخستین گردهمایی مدیران هنرستانهای علوم و فنون دریایی با مسئولان ارگان‌های دریایی به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و آموزش مشارکتی اشاره کرد و گفت: درخواست ما از ارگانهای و سیاستگذاران امور دریایی این است که انتظار خود را از آنچه که در هنرستانهای دریایی آموزش داده میشود و همچنین نیاز بازار کار این بخش را به ما اعلام کنند تا بتوانیم این موارد را در  تدوین سر فصلهای آموزشی و تربیت نیروی مورد نیاز این بخش لحاظ کنیم.

وی به سه ساله شدن دوره هنرستانها از سال جاری و تخصصیتر شدن آموزشها در این مراکز اشاره کرد و آن را نویدی  برای  هنرستانها و  دست اندرکاران ارگان های دریایی دانست و اظهار کرد: از این پس ارگانهای دریایی میتوانند اطمینان داشته باشند که دانش آموختگان این هنرستان ها با آموزشهای تخصصی بیشتری وارد بازار کار خواهند شد.  وامیدواریم در زمینه آموزش در هنرستانهای علوم و فنون دریایی به جایگاهی برسیم که شاهد جذب دانشآموختههای شاخههای فنی و حرفه ای و کار و دانش در ارگانهای دریایی باشیم.

مدیر کل دفتر آموزشهای فنی و حرفهای آموزش و پرورش گفت: از امسال که هدایت تحصیلی به  دوره اول متوسطه انتقال پیدا کرد دانش آموزان از پایه دهم وارد هنرستانها میشوند که این خود در آشنایی دانش آموزان از همان ابتدا با رشته های رشته های دریایی موثر خواهد بود.

وی  سپس بااشاره به افزایش جذب دانش آموزان در رشته های علوم و فنون دریایی هنرستانها ادامه داد:  امسال در مجموع 600 نفر ورودی هنرستانها برای تحصیل در رشتههای علوم و فنون دریایی بوده است که امیدواریم در سال آینده و با برنامه ریری مناسب ، همین روند رو به رشد را شاهد باشیم.

مدیرکل دفتر آموزشهای فنی و حرفه ای آموزش و پرورش سپس به اقدامات انجام شده در کیفیسازی آموزش در هنرستانهای علوم و فنون دریایی  اشاره کرد و  افتتاح نخستین هنرستان خیرساز علوم و فنون دریایی در بندر عباس در سال گذشته، پیگیری برای ساخت دومین هنرستان نوساز ویژه رشتههای علوم و فنون دریایی در بندر امیرآباد، اخذ مجوز استخدام برای اولین بار طی چند سال اخیر دررشته هاي ناوبري ومكانيك موتورهاي دريايي جهت استانهای سيستان و بلوچستان و خوزستان براي سال تحصيلي 96-97  ، در اولویت قرار گرفتن جذب فارغ التحصیلان رشتههای دریایی در آزمون استخدام نداجا، شركت در جلسات كميسيون رشته هاي علوم وفنون دريايي دفتر تالیف کتب درسی فنی وحرفه ای به منظور تاليف كتب و عقد  تفاهم نامه با سازمان بنادر و دريانوردي و برگزاري جلسات با ارگانهاي دريايي جهت  مشاركت ارگانهاي دريايي را از اهم این اقدامات دانست.

وی  همچنین همکاری  با نیروی دریایی ارتش درخصوص توسعه رشته هاي علوم دريايي در سواحل مکران ،همکاری وجلب مشاركت نیروی دریایی سپاه درخصوص توسعه پایدار خلیج همیشه فارس با راهاندازی رشته ناوبری ومکانیک موتور های دریایی در بندر لنگه، همکاری وجلب مشاركت با اداره کل بنادر ودریانوردی استان هرمزگان درخصوص راهاندازی رشته ناوبری در ناحیه 2 بندرعباس، همکاری وجلب مشارکت اتحادیه مالکان کشتی در خصوص تقویت و تامين تجهيزات و ابزاركمك آموزشي رشتههای دریایی در هنرستانها با مشارکت سایر ارگانهای دریایی را از اقدامات انجام شده در بخش جلب مشارکتها نام برد.

وی در پایان با بیان اینکه آموزشهای هنرستانی بنبست، نیست گفت: دانشآموختگان هنرستانهای دریایی میتوانند تا مقطع دکتری ادامه تحصیل بدهند.

نخستین گردهمایی مدیران هنرستانهای علوم و فنون دریایی با مسئولان ارگانهای دریایی امروز به میزبانی شرکت ملی نفتکش ایران آغاز به کار کرد این گردهمایی فردا به کار خود پایان میدهد

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه