پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: iTbqf17o      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ ۰۸:۵۸:۱۷      تعداد بازديد اين صفحه:  ۵۰۳
مدیر کل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش:

تجهیز هنرستان های شبانه روزی از اولویت های دفتر آموزش های فنی و حرفه ای است

مدیر کل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش گفت: سهم وزارت آموزش و پرورش در استخدامی جدید 10 هزار نفر است که از این تعداد یک هزار و 100 نفر به عنوان هنر آموز و استاد کار جذب هنرستان ها می شوند.

به گزارش اداره اطلاع راسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، سید محسن حسینی مقدم، صبح امروز در گردهمایی مدیران و کارشناسان هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید از مجموع 900 هزار دانش آموز پایه نهمی قریب  350 هزار جذب هنرستان های کشور شدندو و در 194 رشته فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

وی، با بیان این که رشته های موجود در هنرستان ها بر اساس ظرفیت ها و نیاز های موجود در استان های کشور دایر شده است، اضافه کرد: در حال حاضر 41 درصد دانش آموزان کشور در هنرستان ها مشغول تحصیل هستند که این رقم تا پایان برنامه ششم به بیش از 48 درصد  افزایش می یابد.

مدیر کل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به هزینه کرد 14 میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش برای تجهیز هنرستان های کشور، تصریح کرد: در حل حاضر و به دلیل اهمیت استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس 2 درصد درآمد حاصل از فروش گاز در این زمینه هزینه می شود که این میزان در آینده نزدیک در خصوص تجهیز کارگاه ها و آزمایشگاه های هنرستان خواهد شد.

حسینی مقدم، برفرهنگ سازی و آگاهی بخشی والدین در خصوص عملکرد هنرستان ها تأکید کرد و یاد آور شد: تجهیز هنرستان های شبانه روزی کشور یکی از اولویت های این دفتر به شمار می رود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت:معاون آموزش متوسطه خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر 42 درصد دانش آموزان استان در هنرستان های استان تحصیل می کنند.

 سید رضا میرزایی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 48 هنرستان فنی و حرفه ای و کار دانش در خراسان جنوبی فعالیت می کنند که از این تعداد 19 هنرستان شبانه روزی می باشد.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه