پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: 1bZUNZG4      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۱۸ ۲۰:۲۵:۵۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۵۱۷
چهاردهمین دوره مسابقات علمی- عملی هنرستان¬های فنی و حرفه¬ای سال تحصیلی 96-95 کشور کلید خورد

اولین جلسه هماهنگی مسابقات علمی عملی هنرستان‌های فنی ‌وحرفه‌ای و كشاورزي كشور با حضور كارشناسان در دفتر آموزش¬های فنی و حرفه¬ای معاونت آموزش متوسطه تشکیل شد.

پس از برگزاري جلسات شوراي سياستگذاري مسابقات و جشنواره‌هاي شاخه فني و حرفه‌اي، برگزار شدن این واقعه مهم فنی و حرفه¬ای کشور رنگ واقعیت گرفت تا خانواده بزرگ فنی¬وحرفه¬ای کشور خود را برای رقابتی سالم آماده نمايد.

این مسابقات در راستای عملیاتی کردن، اهداف آموزشی به ویژه کیفیت بخشی به فعالیت‌های آموزشی و به منظور ارتقای سطح علمی و عملی هنرجویان هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای و کشاورزی، ارزیابی کیفیت آموزش‌های تخصصی ارایه شده اعم از نظری و کارگاهی و نیز ایجاد انگیزه‌های لازم برای جذب و هدایت استعدادها، خلاقیت‌‌ها و توانمندی‌های هنرجویان در یک رقابت سالم و سازنده در سطح کشور برگزار می­گردد.

این دوره از مسابقات به عنوان بدرقه آخرین دانش­آموزان سال سوم دوره فعلی نظام آموزشی از اهمیت فراوانی برخوردار است و با توجه به اجرای نظام سه ساله در هنرستان­ها و تغییر محتوای کتب درسی نیازمند بازنگری جدی است.

در این جلسه که مورخ 17/8/95 برگزار گردید گزارشی از روند اجرای دوره های قبل ارائه شد و نقاط ضعف و قوت آنان بررسی گردید.همچنین توضیحاتی پیرامون استان میزبان، نحوه طرح سئوالات علمی و عملی و ... ارائه شد.

در این رابطه اخبار تکمیلی از طریق سایت دفتر آموزش های فنی و حرفه ای به اطلاع کلیه علاقمندان خواهد رسید.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه