پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: KIMfWpPm      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۱۵:۱۴:۲۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۱۷
مدير كل آموزش و پرورش استان آذربايجان غربي عنوان کرد:

حمایت از ورود هنرستان ها به بخش توليد

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اذعان بر ظرفیت هنرستانها در بخش تولید و درآمدزایی گفت: از ورود هنرستانها به بخش تولید حمایت می کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، «فریدون سیدمصطفوی» صبح امروز در دیدار با یکی از مربیان موفق هنرستان و دو نفر از هنرجویان هنرستان 23 تیر ماه ارومیه با اشاره به تبصره 75 هنرستانها اظهار کرد: هنرستانهاي فني وحرفه اي می توانند براي کيفيت بخشي به بحث آموزش وارد توليد با همکاري هنرآموزان شوند و سود حاصل از آن را به تناسب فعاليت فرد به آنها اختصاص دهند.

وی با تاکید بر رویکرد استفاده حداکثری از ظرفیت هنرستانها افزود: مربیان هنرستانها می توانند با ایجاد اعماد به نفس در هنرجویان زمینه تولید و درآمد زایی برای هنرستانها را فراهم کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس، مدارس در تولید مایحتاج جبهه های جنگ نقش مهمی را ایفا می‌کردند که میتواند به عنوان یک الگوی موفق در شرایط کنونی مطرح باشد.

سیدمصطفوی با اذعان به تولیدات استاندارد و کم هزینه در هنرستانها ادامه داد: جامعه بزرگ فرهنگیان یک بازار بالقوه برای فروش تولیدات هنرآموزان می باشد.

در این دیدار که مشاور مدیرکل و معاون متوسطه آموزش و پرورش استان نیز حضور داشتند، مدیرکل آموزش و پرورش استان از هنرآموز و هنرجویان هنرستان 23 تیرماه ارومیه که در زمینه تولید خشکبار بسته بندی شده موفق بوده اند، تقدیر کرد.

بر اساس تصره 75 قانون بودجه که در سال 1362 تصویب شده است، واحدهاي آموزشي براساس ماهيت آموزشي خود می توانند به امر قبول سفارش و فروش محصولات توليدي و عرضه اقدام نمايند، به گونه اي كه با برنامه هاي آموزشي آنها منطبق و هماهنگ بوده و باعث افزايش مدت دوره آموزشي نشود.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه