پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: 5MdKTXPL      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۲۲:۴۳:۲۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۹۰
مدیر کل دفتر فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش تاکیدکرد:

خوداشتغالی از طریق آموزش همراه با تولید در هنرستان ها

مدیرکل دفتر فنی وحرفه ای وزارت آموزش وپرورش گفت: آموزش همراه با تولید را به منظور کسب تجربه، درآمد و خود اشتغالی دانش آموزان در هنرستان ها دنبال می کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی  وزارت آموزش و پرورش به نقل ازاستان قم، پیش ازظهرامروزسید محسن حسینی مقدم درجلسه هم اندیشی روسای ادارات و کارشناس مسئولان فنی و حرفه ای و کاردانش قطب یک کشورکه درقم برگزارشد اظهارکرد: هر دانش آموز هنرستانی اعم ازرشته کشاورزی، خدمات و صنعت درحین یادگیری می تواند اقدام به تولید و فروش کارهایش کند.

وی با اشاره به تحصیل حدود 700 هزار دانش آموز هنرستانی در دوره دوم متوسطه دربیش از هفت هزارهنرستان کشور، خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست وزارتخانه درمورد ارتقای کیفی آموزشی در هنرستان ها اکنون 43 رشته هنری و فنی وحرفه ای و 265 رشته مهارتی در این زمینه فعال است.

حسینی مقدم با بیان این که ساختارجدید دوره دوم متوسطه از سال 95 اجرایی خواهد شد افزود: اکنون مهمترین برنامه ما توسعه آموزش همراه با تولید در همه هنرستان هاست.

وی تصریح کرد: امسال 36 میلیارد تومان اعتبار برای تامین تجهیزات هنرستان های کشور در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر فنی وحرفه ای وزارت آموزش وپرورش افزود: در استخدام جدید، آموزش وپرورش قریب یک هزار و 800 نیروی آموزشی برای هنرستان ها جذب می کند.

حسینی مقدم گفت: برای پرداخت وام های خود اشتغالی و جلب کمک نهادهای سرمایه گذار برای فارغ التحصیلان رشته های هنرستانی و کاردانش نیز تلاش می کنیم.

وی تصریح کرد: هدف از تربیت در دوره فنی وحرفه ای تربیت تکنیسین است که این افراد بعد از دریافت دیپلم می توانند وارد دانشگاه فنی وحرفه ای شوند و در رشته کاردانش نیز هدف تربیت کارگر ماهر است و این دانش آموزان درصورت تمایل ازطریق دانشگاه جامع علمی کاربردی می توانند در مقاطع بالاتر تحصیل کنند.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه