پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: d8vxh671      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۲۲:۴۴:۵۷      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۱۴
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان :

38 درصد دانش آموزان استان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش تحصیل می کنند

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 38 درصد دانش آموزان متوسطه دوره دوم استان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش تحصیل می کنند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان كرمان، محمد محسن بیگی در دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، اظهارکرد: تعامل و همکاری آموزش و پرورش با  اداره کل آموزش فنی و حرفه نقش موثری در ترویج  فرهنگ کار و کار آفرینی و توسعه مهارت آموز ی در کشور دارد.

وی تصريح کرد: هدایت دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای در راستای ترویج فرهنگ کار و کار آفرینی به منظور تحقق شعار اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ضروری است.

محسن بیگی با بیان اینکه در مجموع دانش آموزان گرایش بیشتری  به سمت رشته های نظری نسبت به رشته های فنی و حرفه ای دارند ، افزود: با توجه به  برگزاری کارگاه های مشاوره ویژه والدین دانش آموزان، راه اندازی نمایشگاه توانمندی های هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش در سطح شهرستان ها و مناطق و بازدید دوره ای دانش آموزان پایه نهم تحصیلی از کارگاه های فنی حرفه ای هدایت دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش در استان رشد قابل توجهی داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و مهارتی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش  در راستای مهارت آموزی هنر جویان و آماده سازی آنها برای ورود به بازار کار ضروری است.

محسن بیگی اذعان كرد: مهارت آموزی به دانش آموزان در سن نوجوانی و جوانی مهمترین فلسفه راه اندازی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش است که موجب  پیشگیری از آسیب ها و عوارض اجتماعی  می شود.

وی با تاکید براینکه مهارتی که دانش آموزان یاد می گیرند نباید دستوری و ذهنی باشد بلکه باید عملی باشد تصریح کرد: هدف سازمانی آموزش و پرورش با اداره کل فنی و حرفه در ایجاد شغل پایدار، کارآفرینی و تربیت نیروی انسانی کارآمد یکی است.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه