پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: JkomENfo      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ ۰۹:۳۹:۵۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۸۸
مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

یک هزار و 500 دانش آموز در رشته علوم و فنون دریایی مشغول به تحصیل هستند

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال یک هزار و 500 دانش آموز در رشته علوم و فنون دریایی در استان های ساحلی مشغول به تحصیل هستند

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان بوشهر؛ سید محسن حسینی مقدم درگردهمایی کارشناسان مسئول فنی و حرفه ای استان بوشهر در زمینه رشته های علوم و فنون دریایی افزود: بیشترین تعداد این دانش آموزان در بوشهر و هرمزگان جذب شده اند.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش تصريح کرد: تلاش می شود با مشارکت نیروی دریایی ارتش، سپاه و سازمان بنادر و کشتیرانی دانش آموزان در هفت استان ساحلی کشور پس از فارغ التحصیلی در رشته های علوم و فنون دریایی جذب این ارگان ها شوند.

وي اظهارکرد: رشته های علوم و فنون دریایی شامل الکترونیک و مخابرات دریایی، ناوبری (ملوانی) و مکانیک موتورهای دریایی است.

حسینی مقدم بیان کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر از استان های ساحلی مهم در این زمینه به شمار می رود، دبیرخانه راهبری رشته های علوم و فنون دریایی در این استان مستقر شده است.

وي خاطرنشان کرد: در این ارتباط دوره آموزشی ضمن خدمت برای هنرآموزان رشته های ملوانی از ابتدای هفته جاری آغاز و در حال برگزاری است.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش با اشاره به رشد يك درصدی جذب دانش آموزان استان بوشهر در رشته های فنی و حرفه ای ، افزود: تلاش می شود براساس منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی میزان جذب دانش آموزان در شاخه فنی و حرفه ای را ارتقا دهیم.

حسینی مقدم گفت: امسال براساس تغییر نظام آموزشی، نظام آموزش هنرستانی از 2 به 3 سال ارتقا یافت و در این ارتباط محتوای آموزشی کتاب های فنی و حرفه ای نیز تغییر جدی داشته است.

وی یادآور شد: همچنین پنج رشته فنی و حرفه ای شامل معماری داخلی، مکاترومیک، فتوگرافیک، حمل و نقل و تولید برنامه های تلویزیونی به مجموع رشته های فنی و حرفه ای افزوده شده است.

حسینی مقدم افزود: براساس برنامه ریزی هاي نظام جدید آموزشی بیش از60 تا 65 درصد آموزش های هنرستانی کارگاهی و مهارتی است و تلاش می شود، دانش آموزان پس از دیپلم بتوانند درهر مرحله ای با توجه به آموخته هایی که دارند، وارد بازار کار شوند.

وی گفت: دانش آموزان فنی و حرفه ای پس از دیپلم شرایط ادامه تحصیل تا مقطع دکترا را دارند.

 

حسيني مقدم با بیان اینکه 34 درصد از دانش آموزان پايه دهم در مجموعه فنی حرفه ای و کاردانش تحصیل می کنند، افزود: از این میزان 17 درصد  در هنرستان هاي فني و حرفه اي مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش بيان كرد: با توجه به اینکه هدایت تحصیلی امسال به پایه نهم منتقل شده است، تلاش می شود با فرهنگ سازی تمایل مردم به سمت هنرستان ها بیشتر شود.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه