پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: rinLSFFx      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۷ ۰۷:۱۲:۰۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۴۵
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:

تحصیل 8هزار هنرجو در هنرستان های استان خراسان جنوبی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بیش از 8000 هنرجو در قریب 120 هنرستان های فنی و حرفه ای وکار دانش استان با 300 رشته محل مشغول تحصیل می باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، عباس لامعی صبح امروز در آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای هنرجویان هنرستان های استان اظهار کرد: در برپایی این نمایشگاه قریب 8هزار  هنرجوی استان مشارکت دارند.

وی با بیان این که در این نمایشگاه قریب 4 هزار  اثر از تولیدات هنرجویان هنرستان ها به نمایش در می آید، تصریح کرد: تولیدات هنری، صنایع دستی، صنایع چوب، دوخت لباس، گلیم و فرش، محصولات باغی زراعی و غذایی از جمله مواردبه نمایش در آمده در این نمایشگاه است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، اضافه کرد :افزايش بهره وري و ارتقاء كيفيت آموزش، اقتصادي نمودن آموزش، برقراري ارتباط نزديك بين آموزش  و نياز بازار كار ، توانمندسازي و افزايش روحيه اعتماد به نفس و خودباوري هنرجويان از مهم ترین اهداف بر پایی این نمایشگاه به شمار می رود.

لامعی، فراهم نمودن زمينه  خوداشتغالي، ترويج فرهنگ كارآفريني ، تامين بخشي از  نياز هنرستان ها و سمت گيري براي خودكفايي و استفاده بهينه از فضاها و امكانات هنرستان ها و تحقق اقتصاد مقاومتی  را از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه دستاورهای هنرجویان هنرستان های استان برشمرد.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: احداث 2 گلخانه به مساحت2 هزارو500 مترمربع در شهرستان های زیرکوه و فردوس، تولید 15هزار دست مانتو شلوار و پیراهن برای دانش آموزان نیاز منداستان، تولید و ارائه خدماتی نظیرساخت کمد، کابینت، میز و صندلی، تعمیرات خودرو ، فروش میوه ، سبزی  و گوشت بوقلمون،شیرینی  ترشیجات، شوری،مربا و طراحی و ساخت سیستم سرور مرکزی کارگاه کامپیوتر از جمله مهم ترین اقدامات هنرستان های استان محسوب می شود.

گفتنی است نمایشگاه دستارودهای هنرجویان هنرستان های استان در طول سال در محل ساختمان شماره 2 اداره کل آموزش و پرورش دایر بوده و علاقمندان می توانند همه روز صبح و عصر به جز ایام تعطیل از این نمایشگاه بازدید نمایند.

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه