پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: 7qTlgQoR      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ ۰۹:۴۷:۲۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۴۰۶

کارگاه آموزشی مدیران هنرستان هاي استان البرز برگزار شد

کارگاه آموزشی مدیران هنرستان ها و مراسم تقدیر از برگزیدگان آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش استان البرز با حضور مدیران کل دفاتر فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش در کانون شهید فهمیده کرج برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز کارگاه آموزشی مدیران هنرستان ها و مراسم تقدیر از برگزیدگان آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش استان البرز با حضور مدیران کل دفاتر فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش در کانون شهید فهمیده کرج برگزار گردید.

در راستای ترویج و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش و به منظور توانمند سازی نیروی انسانی در این حوزه ، کارگاه آموزشی ویژه مدیران هنرستان ها و همچنین مراسم تقدیر از برگزیدگان آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش استان البرز با حضور دکتر حسینی مقدم مدیر کل محترم دفتر فنی و حرفه ای و مهندس آذرکیش مدیر کل محترم دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش در روز دوشنبه مورخ27دی 95 در کانون شهید فهمیده کرج برگزار گردید.

در این همایش خسرو ساکی مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به مباحث مربوط به هدایت تحصیلی ، اشتغال زایی ، اقتصاد مقاومتی و ضمن توصیه بر توسعه متوازن شاخه ها و رشته های تحصیلی به توجه بیشتر به افزایش سهم آموزش های مهارتی در دوره دوم متوسطه تاکید نمودند.

گفتنی است دکتر حسینی مقدم مدیر کل دفتر فنی و حرفه ای در این جمع تخصصی به لزوم ارزشیابی مبتنی بر شایستگی ها ، آموزش همراه با تولید در هنرستان ها ، تغییرات وسیع و همه جانبه در رشته های شاخه تحصیلی فنی و حرفه ای و برنامه های این دفتر در راستای تحقق اهداف نظام جدید آموزشی اشاره نمودند.

در ادامه مهندس آذرکیش مدیر کل دفتر کاردانش ، ضمن پاسخ گویی به سوالات تخصصی مدیران و کارشناسان در حوزه کاردانش ، به لزوم مطالعه اسناد فرادستی ، انعطاف پذیری جدول برنامه درسی این شاخه ، تغییر مستمر در استانداردهای مهارتی و راه اندازی هنرستان های جوار کارخانه در شاخه تحصیلی کاردانش اشاره نمودند.در حین برنامه های متنوع این کارگاه آموزشی عباس سلطانیان ، معاون آموزش متوسطه استان البرز به ارائه آمار و ارقام مربوط به وضعیت پوشش تحصیلی و توسعه متوازن شاخه های تحصیلی در این استان و همچنین موفقیت ها و دستاوردهای کشوری هنرجویان و هنرآموزان هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش البرز در مسابقات و جشنواره های هنرستانی در سطح ملی پرداختند.

شایان ذکر است در پایان این کارگاه آموزشی ، طی مراسم خاص از معاونین آموزش متوسطه ، کارشناسان مسئول فنی و حرفه ای و کاردانش ، مدیران هنرستان ها و هنرآموزان نواحی و مناطق استان البرز که در راستای ارتقای کمی و کیفی آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش استان گام های موثری برداشتند با اهدای لوح سپاس و جوایزی که توسط هنرجویان رشته معرق هنرستان های کاردانش علامه امینی و نور در راستای امر آموزش همراه با تولید تهیه شده بود ، قدر دانی شد.

عباس سلطانیان معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان البرز ضمن اعلام این خبر ، زحمات همکاران اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش را در برگزاری مطلوب این کارگاه آموزشی حائز تقدیر خواند.

 

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه