پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: WusK8SGK      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ ۱۱:۵۰:۰۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۴۰۷
مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربايجان غربي:

اجرای تبصره 75 هنرستانها، آینده شغلی هنرجویان را تضمین می کند

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربايجان غربي با تاکید بر حمایت همه جانبه از تولیدات هنرستان ها گفت: اجرای صحیح تبصره 75 هنرستان ها، آینده شغلی هنرجویان را تضمین می کند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربايجان غربي، فریدون سیدمصطفوی با انتقاد از مدرک گرایی اظهارکرد: باید هنرستان ها ضمن تربیت افراد متعهد بر حرفه آموزی عملی هنرجویان نیز اهتمام ویژه ای داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربايجان غربي با تاکید بر رویکرد استفاده حداکثری از ظرفیت هنرستان ها افزود: مربیان هنرستان ها می توانند با ایجاد اعتماد به نفس در هنرجویان زمینه تولید و درآمد زایی برای هنرستان ها را فراهم کنند.

وي با اشاره به اهمیت تبصره 75 (آموزش همراه با تولید) گفت: استفاده بهينه از ظرفيت هاي واحدهاي آموزشي به ويژه هنرستان هاي فني و حرفه اي و كاردانش به منظور ارتقاي كيفيت آموزش، بهبود كيفي و افزايش محصول، ارائه خدمات و تأمين بخشي از نيازهاي داخل و خارج از آموزش و پرورش از مزایای اجرای این تبصره می باشد.

سیدمصطفوی با تاکید بر لزوم استقلال مالی و خودگردان بودن هنرستان ها خاطرنشان کرد: باید خدمات و تولیدات هنرستان ها قابلیت ارائه به بازار وعموم مردم را داشته باشد.

گفتني است؛ بر اساس تبصره 75 قانون بودجه که در سال 1362 تصویب شده است، واحدهاي آموزشي براساس ماهيت آموزشي خود می توانند به امر قبول سفارش و فروش محصولات توليدي و عرضه اقدام نمايند، به گونه اي كه با برنامه هاي آموزشي آنها منطبق و هماهنگ بوده و باعث افزايش مدت دوره آموزشي نشود.  

 
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه