پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: cTKHTtlQ      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۱۷:۵۶:۴۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۶۹
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش :

آشنايي مطلوب دانش آموزان و مربيان با شاخه فني و حرفه اي از اهداف آموزش و پرورش است

معاون آموزش متوسطه وزيرآموزش و پرورش گفت: آشنايي مطلوب دانش آموزان و مربيان با شاخه فني و حرفه اي از اهداف آموزش و پرورش است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان سمنان، علی زرافشان درچهاردهمین همایش تجلیل از برترین های آموزش وپرورش استان، با بيان اين كه 65 درصد ملاک انتخاب رشته دانش آموزان متوسطه علاقه و آزمون مشاوره‌ای است، افزود: 30 درصد مربوط به آزمون های مشاوره ای است که در مدارس برگزار می شود و 35 درصد بر حسب فرم نظرسنجی علاقه دانش آموزان‌ به رشته تحصیلی است و 35 درصد ملاک انتخاب رشته دانش آموزان در دوره متوسط دوم عملکرد و سوابق تحصیلی است.

معاون آموزش متوسطه وزيرآموزش و پرورش از افزايش گرایش خانواده ها به رشته علوم تجربی در سال گذشته خبرداد و افزود: تقاضای والدین و دانش آموزان برای ورود به رشته علوم تجربی بیشتر از ظرفیت مدرسه و معلمان بود و پاسخگویی به این میزان تقاضا ممکن نبود.

وي با اشاره به اين كه در شاخه فنی حرفه ای 47 رشته و در شاخه کاردانش 150 رشته تحصیلی وجود دارد، یادآورشد: سال گذشته، برای ثبت نام دانش آموزان در رشته های فنی حرفه ای، کاردانش، علوم ریاضی و فیزیک و علوم انسانی هچ مشكلي وجود نداشت.

زرافشان با اشاره به این که دوره آموزش متوسط نیمه تخصصی است، یادآورشد: تامین نیازهای جامعه بر اساس برنامه های هدایت تحصیلی با متوازن شدن رشته ها از اهداف برنامه هدایت تحصیلی دانش آموزان است.

معاون آموزش متوسطه وزيرآموزش و پرورش افزود: تمام تلاش این وزارتخانه این است که با همکاری رسانه ها و مشاوران مدارس، آشنایی مطلوبی برای دانش آموزان و مربیان نسبت به شاخه های فنی حرفه ای ایجاد شود.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه