پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: rOogerxo      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۰۵ ۰۸:۲۱:۱۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۱۳

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای در آغاز سال نو اعلام کرد:

بخشنامه سومین "جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت" در بخش دانش آموزی به کلیه ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ گردید.

   

به گزارش مارین نیوز، دكتر حسینی مقدم مدیركل دفتر آموزشهای فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار مارین نیوز، ضمن تبریك سال نو با اعلام این خبر اظهار داشت : سومین "جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت" در بخش دانش آموزی با همكاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی و معاونت آموزش متوسطه رسما فعالیت خود را در مدارس كشور آغاز نمود. 
وی ضمن اشاره به استقبال خوب دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی بویژه هنرجویان هنرستانها در دومین جشنواره ابراز امیدواری نمود با هدایت رابطین استانی در ادارات كل آموزش و پرورش و نیز رابطین بنیادهای نخبگان در استانهای كشور امسال شاهد جشنواره ای به مراتب گسترده تر و با كیفیت بالا در بخش پایانی و آثار نهایی خواهیم بود.
 
در این بخشنامه بشماره 410/232897 مورخ 1395.12.28، خطاب به ادارات کل آموزش و پرورش تمامی استانها با موضوع سومین جشنواره دریا مسیر ‌پیشرفت (بخش دانش آموزی)، آمده است : ضمن عرض تشکر در ضمینه همکاری و همیاری اجرای دومین جشنواره (موضوع بخشنامه شماره 410/245526 مورخ 94/12/3) در راستای سیاستهای وزارتخانه متبوع مبنی بر بهره گیری از مشارکت با سایر دستگاهها، و نیز به منظور عملیاتی نمودن بند 3-13 تفاهمنامه معاونت آموزش متوسطه و با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی طی نامه شماره 11/91151 مورخ 95/12/2 جهت برگزاری سومین دوره "جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت" با همکاری وزارت آموزش و پرورش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال تحصیلی 96-95 ُ اعلام آمادگی نموده است. 
همچنین در این بخشنامه آمده است : مقتضی است دستور فرما‌یید موضوع در کمیته برگزاری مسابقات و جشنواره های استان، مطرح و اقدام لازم در خصوص اطلاع رسانی به کلیه مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم (نظری، فنی و حرفه ای و کارودانش) و پژوهشسراهای دانش آموزی به عمل آورند. 
همچنین در این بخشنامه آورده شده است: شایان ذکر است کلیه هزینه های جشنواره (شامل جمع آوری آثار، اهداء جوایز به برگزیدگان، حق الزحمه داوری، برگزاری کلاسهای آموزشی، طراحی پوستر و ...) از محل منابع مالی ستاد مذکور پرداخت خواهد شد. 
در ادامه این بخشنامه آمده است : بنا به درخواست ستاد مذکور نظر به تجارب ارزنده پژوهشسرای دانش آموزی امیرکبیر منطقه 3 شهر تهران در دو دوره قبل، پژوهشسرای مذکور به عنوان دبیرخانه مرکزی بخش دانش آموزی سومین دوره جشنواره مجدد انتخاب گردیده است. سایر اطلاعات مورد نیاز جشنواره شامل نحوه داوری و آخرین تغییرات فراخوان جشنواره از طریق سایت جشنواره (www.irandarya.com) و همچنین از طریق اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و دبیرخانه مرکزی جشنواره اعلام خواهد گردید. 
در بخش پایانی این بخشنامه آمده است : لازم به توضیح است بنا به ضرورت، ادارات کل آموزش و پرورش بویژه استانهای ساحلی می توانند با رعایت کامل قوانین مرتبط، شرایط و همکاری لازم جهت ایجاد کارگاههای آموزشی، ترویجی مورد نیاز دانش آموزان و نیز بازدید آنها را از کارگاههای صنایع دریایی که با حمایت کامل ستاد مذکور و مراکز بنیاد نخبگان استان انجام خواهد شد را در مدارس (به تشخیص اداره کل) فراهم نمایند. به منظور تسریع در امور جشنواره و پاسخگویی به مخاطبین، ضمن تعیین رابط استان، مشخصات وی به همراه مشخصات رابط بنیاد نخبگان استان به دبیرخانه مرکزی جشنواره ونیز به نماینده این معاونت در شورای سیاستگذاری و ستاد برگزاری جشنواره مذکور مستقر در دفتر آموزش های فنی و حرفه ای به صورت مکتوب اعلام گردد. 
 
لازم به توضیح است آخرین تغییرات فراخوان از طریق سایت جشنواره و اداره كل آموزش وپرورش شهر تهران اطلاع رسانی خواهد گردید. 
 
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه