پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: e1SDQD5x      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۵ ۰۹:۰۰:۲۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۷۵
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان:

تولیدی کردن هنرستان ها اقدامی ارزشمند در تحقق شعار سال است

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: تولیدی کردن هنرستان ها اقدامی ارزشمند در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان لرستان؛ خدانظر دریکوند در نخستین روز کاری فعالیت مدارس در سال جدید با حضور در هنرستان فنی حرفه ای حجاب آموزش و پرورش ناحیه 2شهرستان خرم آباد، تولید و اشتغال را نیاز امروز کشور عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش با گفتمان سازی فرهنگ تولید و اشتغال تلاش می کند تا با کارآفرینی در هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش و مهارت آموزی به هنرجویان زمینه تولید و اشتغال آنان را در جامعه فراهم کند .

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان بر خوداتکایی هنرستان هاتاکید کرد و افزود: هنرجویان جوان هنرستان ها ی فنی حرفه ای وکاردانش ظرفیت بالقوه ای است که می تواند در خدمت تولید، اشتغال وکارآفرینی قرار گیرد و مدیران باید از این فرصت هوشمندانه استفاده کنند .

وي توسعه متوازن هدایت تحصیلی را یکی از سیاست ها و برنامه های جدی آموزش و پرورش برشمرد و تاکید کرد: باید شرایطی را فراهم کنیم تا دانش آموزان متناسب با استعداد، علائق و انگیزه خود به سمت رشته های مورد نیاز که زمینه اشتغال بیشتری  در جامعه داشته باشند هدایت شوند . 

دریکوند به توجه آموزش و پرورش به رشته های فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود: اعتبارات بسیار خوبی برای تجهیز هنرستان ها در نظر گرفته شده است که در آینده نزدیک عملیاتی و اجرایی خواهد شد .

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه