پورتال دفتر آموزش دوره دوم متوسطه فني حرفه اي
کدمطلب: Ba9Sxt5K      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۲۰:۵۷:۳۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۵۹۶
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی :

مرحله تئوری چهاردهمین دوره مسابقات کشوری علمی عملی هنرستان های استان مرکزی برگزار شد

دیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: مسابقات تئوری کشوری چهاردهمین دوره مسابقات علمی و عملی هنرستان های فنی و حرفه ای استان با حضور 160 نفر از هنرجویان به صورت همزمان با سراسر کشور در اراک برگزار شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان مركزي، شهریار فولادوند گفت: مرحله تئوری کشوری مسابقات علمی و عملی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان مرکزی با حضور 160 نفر از هنرجویان برتر دوره عملی استانی این دوره از مسابقات برگزار شد.

وی ادامه داد: مرحله عملی این مسابقات با حضور 234 هنرجو از سراسر کشور 19 اردیبهشت در هشت هنرستان استان مرکزی برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی بیان کرد: این مسابقات با هدف شناسایی استعداد های برتر هنرجویان و توسعه مهارت کار آفرینی در هشت حوزه استانی این استان برگزار شد.

فولادوند افزود: نفرات برتر دوره تئوری و عملی این دوره از مسابقات بر اساس تفاهم نامه ای که با سازمان فنی و حرفه ای منعقد شده است به مسابقات کشوری فنی و حرفه ای معرفی می شوند.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری این مسابقات دستاوردهایی شامل معرفی قابلیت های گردشگری سنتی استان مرکزی در کشور، بهبود بخشی به ظرفیت های کارگاهی هنرستان ها و معرفی رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش به جامعه و خانواده ها را به همراه دارد.

رقابت های شهرستانی و منطقه ای مسابقات استانی عملی و علمی کاربردی رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش هنرستان های استان های کشور دوم اسفند ماه سال گذشته با حضور سه هزار و 188 نفر از هنرجویان دوره های کاردانش در 25 عنوان از 37 عنوان رشته کاردانش و 2 هزار و 850 نفر از هنرجویان فنی و حرفه ای در شهرستان ها برگزار شد.

گفتني است؛ 296 نفر از شرکت کنندگان رده شهرستانی این رقابت ها در رشته های کار دانش و 358 نفر در رشته های فنی و حرفه ای بودند که به رقابت های استانی راه یافتند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه